The Streets – Computers And Blues

Computers And Blues to pożegnanie Mike’a Skinnera z projektem The Streets. Tym bardziej szkoda, bo materiał jest rewelacyjny i powala na kolana. Jest tu wszystko, dobry beat, znakomite teksty, gra słów godna geniusza, emocje, no i głos Mike’a z charakterystycznym brytyjskim akcentem! Znajdziemy tu utwory melodyjne, wprawiające w refleksje, jak i bardziej taneczne dźwięki. Dla miłośników artysty jest to pozycja obowiązkowa. Jednym słowem – prawdziwa radość dla uszu.

mike sinnerthe streets - computer and bluesSam Mike Skinner opisuje zawartość „Computers And Blues” jako „taneczną muzykę, przy której można spokojnie wypić herbatę”. Jego słowa całkiem trafnie opisują zawartość ostatniego albumu The Streets. Taneczne beaty, które powodują automatyczne kołysanie, przeplatają się tu z nastrojowym klimatem. To połączenie było zawsze mocną stroną The Streets. Fani nie będą rozczarowani. Słuchając Computers And Blues ma się wrażenie, że album stanowi zgrabne połączenie pozostałej twórczości Mike’a Skinnera. Nowoczesne futurystyczne brzmienia, choć wprowadzają pewną nowość, doskonale odzwierciedlają styl The Streets.

Już pierwszy kawałek „Outside Inside” znakomicie wprowadza do materiału. Pierwsze kilka sekund szokuje mocnymi dźwiękami syntezatora tylko po to, żeby po chwili uspokoić nas i doskonale rozkręcić płytę. Kolejny kawałek jest już bardzo dobrze znany fanom. „Going Through Hell” jest singlem promującym płytę z gościnnym udziałem Roberta Harvey’a, który nadaje nową jakość piosence. Ciekawie zostało również nakręcone wideo: Going Through Hell na YouTube.

Znakomicie wyróżnia się również utwór „Blip On A Screen”. Ciekawa gra słów fajnie odpowiada oczekiwaniom i myślom, które przebiegają w głowach przyszłym rodzicom. Do tego elektryzująca muzyka. Ten kawałek najbardziej zelektryzował mnie podczas pierwszego przesłuchania. Całkowicie zwala z nóg kawałek „We Cen Never Be Friends” opowiadający o bolesnym rozstaniu. Nastrojowa muzyka, podbita lekkim beatem i połączona z tekstem, który trafia prosto w serce, tworzą razem prawdziwe arcydzieło. Po przesłuchaniu długo z głowy nie mogą wyjść również kawałki „OMG” (he punched the f***king sky) oraz przebojowy, ale zdecydowanie za krótki „Trust Me”. Bardzo fajnie zmienia swój klimat w trakcie „Trying To Kill M.E.”. Końcówka tego utworu wymiata. Ostatni kawałek z płyty „Lock Locks” z lekko jazzowym zacięciem i gościnnym udziałem Claire Maguire to prawdziwa perełka.

the streetsCały album jest bardzo spójny i na bardzo wysokim poziomie. Słuchanie „Computers And Blues” wprowadza w bardzo melancholijne uczucie. Jest to zakończenie pewnej epoki.

Czy „Computers And Blues” ma jakieś wady? Tak – jest zdecydowanie za krótkie. W końcu twórczości Mike’a Skinnera nigdy dość. Na szczęście płyta się nie nudzi, więc można ją słuchać na okrągło.

Tego trzeba po prostu posłuchać.

Pozostaje nam ubolewać, że tak genialna płyta jest ostatnim dorobkiem pod szyldem The Streets. Jednocześnie mieć nadzieję, ze Mike Skinner jeszcze nie raz o sobie przypomni. Jeśli nie tym projektem, to innym.

mike sinnerA fanom Mike’a Skinnera polecam na koniec zabawę z interaktywnym filmem stworzonym przez samego artystę. Nie da się ukryć, że Mike ma poczucie humoru i dystans do siebie. Przy okazji można usłyszeć urywki utworów z płyty:

http://www.youtube.com/watch?v=kwAvNRv7J34

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “The Streets – Computers And Blues

  1. Na początku 2011 roku ukazał się jeszcze jeden album The Streets, darmowy „Cyberspace and Reds”. Właśnie z tej płyty pochodzi absolutnie fantastyczny utwór „4 o’clock”. Jak dla mnie jest to jeden z czołówki najlepszych kawałków Mike’a Skinnera! Tutaj na YouTube:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s