Dub FX – człowiek muzyka

Na dzisiejszym rynku muzycznym coraz trudniej znaleźć artystę, który będzie się wyróżniał. Dlatego warto zainteresować się Dub FX. To jednoosobowy geniusz muzyczny. Jego muzyka powstaje praktycznie tylko prosto z jego ust, za to efekt jest bardzo oryginalny, zaskakujący i chwytający za muzyczną duszę. Dub FX to ktoś więcej niż beatboxer. Warto zobaczyć jak występuje na żywo na ulicach miast całego świata z loopem i multiefektem.

dub fxNa ulicy stoi niepozorna postać. Naciskając stopą przyciski rozłożonego na chodniku panelu, wytwarza elektroniczne dźwięki. Używając ust, przepony, języka i gardła tworzy linie basu, uderzenia perkusji, saksofonu, a nawet scratchów na płycie gramofonowej. Poszczególne melodie zapisuje i zapętlając je tworzy rozbudowane, imponujące rozmachem kompozycje. – tak w dużym uproszczeniu wyglądają występy Dub FX.

Muzyka Dub FX to połączenie dubstep, jungle, dub, trip hop, reggae czy hip hop. Często występuje z przyjaciółmi – wspierają go wirtuoz saksofonu Mr Woodnote i dziewczyna o anielskim głosie Flower Fairy. Nie tylko sposób, w jaki tworzona jest muzyka, budzi podziw. Utwory Dub FX to niebanalne i przyjemne dla ucha dźwięki, które sprawiają że nasze ciała same zaczynają wibrować w rytm muzyki. To także ciekawe aranżacje, których nie usłyszymy w stacjach radiowych. A to wszystko za pomocą ust.

Dub FX staje się już coraz bardziej popularny. Zdobył rozgłos dzięki swoim podróżom po całym świecie, w czasie których prezentuje muzykę w przestrzeniach miast. Z pewnością do sukcesu przyczyniła się także oglądalność jego występów w serwisie YouTube. Jego talent został dostrzeżony. Choć pracuje na własną rękę i nie posiada producenta, coraz częściej występuje na scenach najbardziej znanych festiwali, m.in. Glastonbury czy nasz rodzimy Woodstock. Jego albumy można kupić podczas jego występów lub zamówić przez oficjalną stronę internetową: http://www.dubfx.net/.

Próbki muzyki Dub FX możecie posłuchać tutaj:
1. „Flow” feat. Mr Woodnote

2. „Wandering Love” feat. Mr Woodnote & Flower Fairy

3. „Love Me Or Not”

4. „Intensions”

Szczerze polecam zainteresować się jego twórczością.

dub fxdub fx live in the streets

dub fx & flower fairydub fx live in the street

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s